BIOREZONANS, VEGA-TEST
TERAPIE PASOŻYTY, BORELIOZA
ALERGIE, NIETOLERANCJE POKARMOWE

Jonizacja

W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia zdrowia czy też dobrego samopoczucia spowodowanego przez nadmiar ładunku elektrostatycznego.

Ładunek elektrostatyczny może powstawać w czasie zdejmowania odzieży oraz przy chodzeniu i wykonywaniu jakichkolwiek czynności. Powstaje też na drodze indukcji elektromagnetycznej i w ostatnich latach tego sposobu powstawania ładunków elektrostatycznych mamy zdecydowanie więcej niż kiedyś, na skutek działania pól elektromagnetycznych które zawdzięczamy wszechobecnym antenom, nadajnikom telefonii komórkowej, naszym własnym telefonom i wielu innym urządzeniom.

Obecnie chodzimy w butach z gumową podeszwą, która nie przewodzi prądu, chodzimy również nie po ziemi a po chodnikach. Ten ładunek nie ma ujścia do ziemi jak miało miejsce kiedyś, kiedy ludzie chodzili w butach skórzanych (bez wstawki gumowej między warstwami), czy też boso.

Najprostszym sposobem na oczyszczenie się z nadmiaru ładunków elektrostatycznych jest uziemienie się. Obecnie ciężko chodzić boso po ziemi, dostęp do plaży mają nieliczni, jak również temperatura w naszym klimacie i „czystość” ścieżek nie zachęca do chodzenia boso. Buty skórzane bez wstawki gumowej miedzy warstwami są niedostępne w sprzedaży.

Najłatwiej jest więc „uziemić się” poprzez kąpiel w wodzie. Najlepiej słonej wodzie (która dodatkowo oczyszcza naszą skórę, uzupełnia niedobory minerałów śladowych). Dobrze, jeśli wanna ma uziemienie (jeśli nie ma uziemienia, efekt oczyszczający takiej kąpieli w większości wypadków też jest wystarczający, gdyż nadmiar potencjału elektrostatycznego wyrównuje się przechodząc do wody).

Ponieważ ludzie z ładunkiem elektrostatycznym mogą uszkodzić wrażliwą elektronikę, czy też stworzyć zagrożenie pożarowo-wybuchowe (np. przy oparach benzyny) dla potrzeb produkcji elektroniki i dla potrzeb BHP powstały buty ESD. Takie buty również przewodzą prąd i odprowadzą nadmiar ładunków elektrostatycznych (oczywiście jeśli będziemy chodzili po wilgotnej ziemi, czy też uziemionej macie ESD).

Pamiętajmy zatem o oczyszczeniu się z tego co niewidoczne gołym okiem.